Objavte výhody manželských boxspring postelí

Premýšľate, či je pre vás boxspringová posteľ tým správnym riešením? Zaujíma vás, čím sa líši od klasických postelí? Zistite, aké sú jej výhody a prečo sa oplatí pre ňu rozhodnúť.

Aké sú rozdiely medzi klasickou a boxspringovou posteľou

Boxspring postele (alebo tiež kontinentálne či americké postele) zažívajú v posledných rokoch veľký rozmach. A niet sa čomu diviť. V porovnaní s tradičnými druhmi postelí majú niekoľko výhod. Aké sú to?

Výhody kontinentálnych lôžok

Spánok je dôležitý pre naše telo a myseľ.

Boxspring postele sú vyššie

Americké postele sa vyznačujú luxusným dizajnom a komfortom pri spánku. Na rozdiel od klasických postelí bývajú modely boxspring vyššie. Ich výška sa zvyčajne pohybuje okolo 60 až 70 cm, čo uľahčuje líhanie a vstávanie.

Odlišná konštrukcia

Ďalší rozdiel spočíva v samotnej konštrukcii. Kontinentálne postele sa skladajú z niekoľkých častí. Prvou je boxspring, teda časť kombinujúca masívny rám a pružinový systém. Ide v podstate o nosnú časť postele, ktorá jej dodáva pohodlie, pevnosť a vzdušnosť.

Ďalšou súčasťou postele boxspring je hlavný matrac. Ten je zvyčajne o niečo vyšší ako pri klasických posteliach, čo tiež zlepší kvalitu vášho spánku.

Poslednou vrstvou je tzv. topper alebo vrchný tenký matrac. Ten je určený nielen na ochranu hlavného matraca pred znečistením a mechanickým poškodením, ale aj na zvýšenie komfortu pri spánku.

Luxusný dizajn dopĺňa čelo postele

Hoci čelo nájdete aj na klasických posteliach, na kontinentálnych posteliach je oveľa vyššie, pohodlnejšie a výraznejšie. Práve dizajnové čalúnené čelo môže podporiť luxusný vzhľad postele boxspring a celej vašej spálne. Zdobené čelá sú mimoriadne elegantné a sú k dispozícii v rôznych farbách a detailoch.

Kvalitné materiály

V neposlednom rade je rozdiel medzi klasickými a boxspring posteľami v kvalite použitých materiálov. A do kvality sa rozhodne oplatí investovať. Spánkom totiž trávime veľkú časť svojho života. To, ako spíme, má preukázateľný vplyv na náš život a našu kondíciu. Vďaka kvalitnému odpočinku dokážeme oveľa lepšie zvládať každodenné úlohy a starosti. Ak k tomu pripočítame zdravie našej chrbtice, nie je o čom premýšľať.

Luxusná posteľ boxspring s čalúneným čelom

Luxusné postele boxspring majú množstvo výhod.

Dajte šancu poctivej ručnej výrobe

Rozhodli ste sa zaobstarať si manželskú posteľ boxspring? Potom je čas premyslieť si, ktorého výrobcu si vyberiete. Jednou z možností sú naše kvalitné postele Ferreti, ktoré vyrábame s ohľadom na pohodlie a odolnosť.

Svoju posteľ si môžete nechať vyrobiť na mieru. Môžete si zvoliť tvrdosť a pružnosť matraca. Okrem toho je možné vyberať z rôznych korpusov postelí a poťahových materiálov. Ak ste niekedy snívali o posteli v špecifickom dizajne, u nás môžete svoj sen ľahko premeniť na skutočnosť. Na výber máte viac ako 100 látok a viac ako 10 druhov nožičiek.

Náš tip: Luxusná boxspringová posteľ Ferreti Cremona

Posteľ Ferreti Cremona je novinkou v našej ponuke a pochádza z kolekcie ITALIAN DESIGN with MATERASSO. Je to posteľ s minimalistickým, ale elegantným dizajnom, ktorý zaujme na prvý pohľad. Jej vzhľad podčiarkujú čalúnnické materiály v prírodných farbách a precízne spracovanie.

Elegantná posteľ boxspring s čalúneným čelom

Elegantná posteľ Ferreti Cremona.

Z akých korpusov si môžete vybrať?

Výber postele môžete začať výberom jedného z dostupných dizajnových čiel. To potom doplníte korpusom boxspring podľa svojho vkusu. Aké možnosti nájdete v našej ponuke?

Korpus 22/32 boxspring sľubuje skvelú stabilitu a vzdušnosť. Ide o bodovo prispôsobiteľný podklad pre matrac. Pomáha tiež absorbovať kritické tlaky, čo zvyšuje celkovú životnosť postele.

Dizajnová posteľ má praktické úložné priestory, ktoré sú prístupné buď od nôh, alebo z boku. Typ otvárania je potrebné prispôsobiť priestoru spálne, ktorý máte k dispozícii.

Korpus Boxspring Mobil v sebe spája všetky výhody klasického modelu boxspring, ale s pridanou možnosťou polohovania prostredníctvom elektromotorov zabudovaných do konštrukcie postele.

Ak je pre vás dôležitý veľký úložný priestor, odporúčame vám korpus UP Maxi Electro Lift. Obsahuje systém ELEKTRO LIFT, ktorý umožňuje jednoduché otváranie, aj keď sa rozhodnete pre kvalitný vysoký matrac.

Ďalším možným korpusom je Dizajnový s UP Metal Lift. Jeho úložný priestor je navyše doplnený o výklop do zvýšenej polohy pre jednoduchú výmenu posteľnej bielizne či poťahu matraca.

Naše boxspring postele sú k dispozícii v rozmeroch 180 x 200 cm, 140 x 200 cm, 200 x 200 cm, ale aj v atypických rozmeroch.

Nechajte si poradiť

Zaujali vás boxspring postele Ferreti? Potom sa neváhajte obrátiť na najbližšieho predajcu. Takto si môžete posteľ osobne prezrieť, vyskúšať a zistiť, či je pre vás tým správnym riešením.

Nechajte si poradiť od našich špičkových odborníkov, ako si dokonale zariadiť luxusnú spálňu, aby sa vám spalo krásne a aby ste si mohli dopriať skutočne kráľovský odpočinok.

Autor ferreti

publikované 21. 7. 2023 o 15:52

POZRITE SI FILM Z VÝROBY

Výnimočnosť spája tradíciu ručnej výroby a dizajnu