Ako si vybrať luxusnú posteľ na zákazku

Spánok je dôležitý pre regeneráciu nášho tela aj mysle. Kvalitu nášho spánku dokáže ovplyvniť viacero faktorov. Jedným z nich je pohodlie počas noci, ktoré neodmysliteľne súvisí s kvalitou postele alebo matraca. Prečo sa oplatí zaobstarať si posteľ na mieru?

Doprajte si skutočný luxus vo svojej spálni

Spánkom trávime veľkú časť života a o jeho pozitívnych účinkoch na naše zdravie niet pochýb. Aj preto sa oplatí investovať do toho, aby bol čo najkvalitnejší. Riešením môžu byť luxusné americké postele vyrobené na zákazku, ktoré dokonale vyhovujú vašim potrebám. Ako si takúto luxusnú posteľ vybrať a na aké parametre sa zamerať?

Veľkosť postele

Prvým rozhodujúcim faktorom je nepochybne veľkosť postele. Tá musí byť prispôsobená nielen osobám, ktoré na nej budú spať, ale aj rozmerom vašej spálne. Najbežnejší rozmer manželských postelí je 180 × 200 cm, ale nájdete aj atypické varianty s predĺženou dĺžkou alebo šírkou. V spoločnosti Ferreti vyrábame aj detské postele na mieru so zábranou alebo poschodové postele/palandy na mieru.

Luxusné postele boxspring sa vyznačujú aj svojou výškou, ktorá je približne 40 až 50 cm od zeme. Vďaka tomu sa vám ľahšie líha aj vstáva.

Aký dizajn si vybrať?

Samozrejme, otázka dizajnu závisí najmä od vašich osobných preferencií. Veľmi obľúbené sú nielen postele z masívneho dreva, ale aj elegantné a pohodlné čalúnené postele.

Pri čalúnených posteliach na prvý pohľad zaujme ich výrazné čelo, ktoré môže byť spracované buď extravagantne, alebo naopak minimalisticky. Môžete si vybrať z nespočetného množstva poťahových látok a farieb. Dizajn postele tak môžete dokonale prispôsobiť štýlu vašej spálne.

Elegantná čalúnená posteľ

Elegantná čalúnená posteľ Cremona.

Nechajte si vyrobiť luxusnú manželskú posteľ na zákazku

Ak si nemôžete vybrať zo sériovo vyrábaných vzorov dostupných na trhu, môžete si nechať vyrobiť posteľ na mieru. Takto bude vzhľad postele 100 % závisieť od vás. Napríklad v prípade čalúnených postelí Ferreti bude vo vašej réžii veľkosť postele, ako aj farba a materiál čalúnenia.

Vyberte si z viac ako 150 farebných poťahových látok od celosvetovo uznávaných značiek. Naša ponuka zahŕňa neutrálne aj výrazné odtiene. Ďalším faktorom pri výbere sú nohy postele. V spoločnosti Ferreti si môžete vybrať z viacerých farieb, tvarov a povrchových úprav.

Dizajn rámu

Luxusné postele sa často skrývajú pod označením americké, boxspringové alebo kontinentálne postele. Tieto postele sa vyznačujú pružinovým jadrom umiestneným v ráme postele, ktoré nahrádza rošt. Na toto jadro sa potom položí matrac podľa vášho výberu. Tretiu vrstvu postele tvorí tenký vrchný matrac (alebo topper).

Ak máte problém s nedostatkom miesta, môžete pružinové jadro nahradiť praktickým úložným priestorom, ktorý je zvyčajne skrytý pod ložnou plochou. Prípadne môže byť tvorený zásuvkami.

Luxusná čalúnená posteľ s dizajnovým čelom

Spánkom trávime veľkú časť svojho života, preto by sme nemali podceňovať jeho kvalitu.

Prečo sa rozhodnúť pre matrac na mieru

Luxusný spánok môžete podporiť aj tým, že si necháte vyrobiť atypický matrac na mieru. Vďaka tomu bude posteľ dokonale spĺňať všetky vaše požiadavky a vy si užijete bezchybný odpočinok.

Nespornou výhodou matraca na mieru je skutočnosť, že ho môžete prispôsobiť svojim prípadným zdravotným problémom. Je len na vás, pre akú tvrdosť a priedušnosť sa rozhodnete. Na matraci na mieru sa pohodlne vyspíte aj vtedy, ak trpíte bolesťami chrbta a kĺbov, máte nadváhu alebo zle prekrvené končatiny.

V spoločnosti Ferreti vám dokážeme vyrobiť matrac na mieru presne podľa vašich požiadaviek. Všetky materiály, ktoré používame pri výrobe, majú certifikát deklarujúci zhodu so smernicou OEKO TEX Standard 100. To znamená, že sú zdravotne nezávadné. Matrace vyrábame z najluxusnejších materiálov, ako sú pamäťová pena, taštičkové pružiny, pena Cellflex, latex a rôzne biopeny. Okrem toho sa môžete rozhodnúť aj pre vami preferovaný poťah matraca.

Podľa svojich preferencií si môžete vybrať nielen požadovaný materiál, ale aj veľkosť matraca a jeho tvrdosť. Ak na posteli spia dve osoby, určite je dobré zvoliť tvrdosť pre každý matrac zvlášť. Takto nebudete musieť robiť kompromisy a každý z partnerov si bude môcť vychutnať skutočne špičkový spánok.

Zlaďte dizajn postele s ostatným nábytkom vo vašej luxusnej spálni

Samozrejme, luxusné spálne nekončia len pri posteliach na mieru. Všetko môžete doplniť ďalším dizajnovým vybavením. Luxusné nočné stolíky, čalúnené kreslá a podnožky alebo čalúnené taburetky a lavice budú v spálni mimoriadne efektné. Vo všeobecnosti odporúčame zariadiť túto miestnosť v minimalistickejšom štýle. Príliš veľa výrazných prvkov by mohlo pôsobiť rušivo, čo je pri spánku nežiaduce.

Luxusný štýl spálne umocňuje aj kvalitná posteľná bielizeň. Tá by sa mala meniť v závislosti od ročného obdobia. Kým v zime oceníte teplejšie materiály, v lete pravdepodobne nepohrdnete ľahkým a chladivým hodvábom. Môžete si zaobstarať aj luxusné prikrývky z mäkkého páperia, ktoré vám zabezpečia pohodlie počas celej noci a udržia vaše telo v príjemnom teple.

Navštívte jednu z našich predajní

Chcete si na vlastnej koži vyskúšať, aké je to ležať na posteliach Ferreti? Potom nie je nič jednoduchšie ako navštíviť niektorého z dostupných predajcov. Vyškolený personál vám poradí, ako si zostaviť vlastnú posteľ na mieru, ktorá vám bude dokonale vyhovovať. Zároveň sa s nimi môžete poradiť aj o celkovom vybavení vašej spálne a doladiť to celé k dokonalosti.

Konečné rozhodnutie je na vás

Výber postele alebo iného nábytku do spálne je predovšetkým otázkou osobných preferencií. Nezabúdajte, že si kupujete nábytok na niekoľko rokov. Preto by mal byť nadčasový, elegantný a predovšetkým by sa vám mal stopercentne páčiť z hľadiska dizajnu. Aj z tohto dôvodu sú postele na mieru skvelým spôsobom, ako prispôsobiť interiér svojmu individuálnemu vkusu.

Autor ferreti

publikované 16. 6. 2023 o 12:54

POZRITE SI FILM Z VÝROBY

Výnimočnosť spája tradíciu ručnej výroby a dizajnu