Zariaďte si spálňu luxusným nábytkom. Ktorý vám nesmie chýbať?

Spálňa. Miesto, kde hľadáte pokoj, relaxujete a regenerujete nielen svoje telo, ale aj myseľ. Aby ste sa v spálni cítili čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie, mali by ste ju vybaviť potrebným nábytkom a doplnkami, ale aj zahaliť do farieb, ktoré podporujú pokoj mysle a tela.

Interiérové trendy stavajú na vzdušnosti

Vzdušnosť je v spálni kľúčová. Keď miestnosť zahltíte nábytkom, budete sa v nej cítiť stiesnene a nevyspíte sa kvalitne. Nekvalitný spánok sa odrazí na vašej celkovej psychickej i fyzickej pohode. Srdcom spálne je kvalitná a luxusná posteľ, ideálne kontinentálna, ktorá ponúka najpohodlnejší odpočinok.

Do spálne patrí už iba pár ďalších kúskov nábytku. Preto by ste si mali vybrať luxusný mobiliár, ktorý je funkčný a zároveň dizajnový.

Luxusné nočné stolíky

Posteľ by mala byť prístupná z oboch strán tak, aby ste k nej mohli postaviť nočné stolíky. Nočný stolík poslúži na odloženie drobností, medzi ktoré patria šperky, okuliare a kniha. Častokrát na ňom stoja aj poháre s vodou a lampička. Môžete si vybrať verziu so zásuvkou alebo bez nej. Výhodou zásuvky je, že do nej môžete ukryť veci, čím nočný stolík získa čistý vzhľad.

Výška nočného stolíka by mala zodpovedať výške ložnej plochy, pretože je to najpohodlnejší spôsob, ako ho mať po ruke. Vo všeobecnosti sa odporúča výška od 50 do 70 cm. Nočné stolíky z masívneho dreva v kombinácii s kovom si budú rozumieť s väčšinou bytových štýlov. Inšpirujte sa kompletnou ponukou luxusných nočných stolíkov Materasso.

Luxusný nočný stolík.

Obrázok: Nočný stolík by mal byť v podobnej výške ako ložná plocha postele.

Originálne taburety a lavice

V súčasnosti je trendom doplniť boxspringovú posteľ podlhovastými lavicami alebo stoličkami. Sú praktickým odkladacím priestorom na župany, prehozy alebo dekoračné vankúše. Ak má taburetka úložný priestor, môžete doň ukryť ďalšiu prikrývku alebo čistú posteľnú bielizeň.

Okrem toho stoličky a lavičky poskytujú miesto na sedenie, napríklad keď sa líčite pri kozmetickom stolíku. Zistite, aké luxusné taburety sú najtrendovejšie.

Kreslá a podnožky pre dokonalý odpočinok

Vytvorte si v spálni dokonalý relaxačný kútik s kreslom a podnožkou. Začítajte sa do romantickej knihy. Počúvajte svoju obľúbenú hudbu alebo podcast. Relaxujte po náročnom dni. Uľavte svojim nohám a vyložte si ich na podnožku.

Kreslo prináša do spálne útulnosť, ale aj luxusný vzhľad. Vychutnajte si pohodlie kresla s vysokým operadlom, ktoré sa končí pri hlave. Alebo sa pritúľte k svojmu partnerovi v budoári či dvojkresle.

Kreslo môžete zakúpiť ako set s posteľou a nočným stolíkom, takže zariadenie bude spolu dokonale ladiť. Alebo naberte odvahu a premeňte kreslo na solitér miestnosti. Stačí, keď bude mať inú farbu. Zistite, aké kreslá sa do spálne hodia najviac.

Pohodlné kreslo s vysokým operadlom.

Obrázok: Kreslo s vysokou opierkou.

Doplnky, bez ktorých sa spálňa nezaobíde

Ako doplnky sa väčšinou označujú dekorácie. V spálni sa však medzi doplnky radia aj:

  • luxusné matrace – podpisujú sa na kvalite spánku. Musia zodpovedať individuálnym požiadavkám človeka a poskytnúť dokonalú oporu chrbtici. Len tak privítate nový deň krásne odpočinutí.
  • Rošty – pomáhajú matracu s rozložením tlaku. Aj ony prispievajú ku kvalite spánku. Vďaka optimálnemu rozloženiu tlaku nemusíte počas spánku zbytočne striedať spánkové polohy.
  • Luxusné prikrývky a vankúše – najpohodlnejšie periny sú vyplnené páperím, ktoré udržuje teplotu a perfektne dýcha. V prípade vankúšov stavte na anatomický dizajn s pamäťovou penou pre ideálnu oporu hlavy a krčnej chrbtice.

Farby a materiály, ktoré vás upokoja

Vneste do spálne svetlé a pastelové tóny. Béžová, modrá, sivá alebo zelená sa považujú za upokojujúce farby. Biela je stávkou na istotu, ale nemali by ste to s ňou preháňať.

Spálňa nie je miestom na farebné experimenty. Preto je lepšie zladiť ju tón v tóne. Striedajte sýtejšie a svetlejšie odtiene na maľovke, posteľnej bielizni, tienidlách lámp, závesoch, kobercoch alebo čalúnení postele či taburetu, podnožkách či kreslách. Drobné doplnky, ktoré ľahko vymeníte, môžu mať výraznejšiu farbu.

Ako na vás pôsobia farby?

  • modrá – upokojuje
  • zelená – upokojuje, pôsobí optimisticky
  • šedá – pôsobí pokojne a vyvážene, je lepšie ju kombinovať s ďalšími farbami, aby nevyvolávala smútok
  • biela – neutrálna farba, ktorá miestnosť presvetlí a prevzdušní, kombinujte ju s ďalšími farbami, aby spálňa nepôsobila ako nemocničná izba
Sada luxusného nábytku do spálne.

Obrázok: Šedú doplňte ďalšou farbou.

Pokiaľ ide o materiály, vyberte si prírodné. V spálni si svoje miesto nájde drevo, kov, sklo, kameň, ratan, bavlna, či juta. Aby vaša spálňa pôsobila plasticky, skúste vrstviť textílie. Na podlahu môžete položiť tkaný koberec. Obliečky z bavlneného saténu doplňte pleteným prehozom a pred veľké vankúše umiestnite niekoľko menších dekoračných vankúšikov s plyšovým poťahom.

Vytvorte zo svojej spálne skutočný raj na zemi.

Autor ferreti

publikované 17. 3. 2023 o 15:01

POZRITE SI FILM Z VÝROBY

Výnimočnosť spája tradíciu ručnej výroby a dizajnu