ložnice

Luxusné matrace –⁠ viete, čo je pre nich typické?

Tie najlepšie hotely spravidla používajú luxusné matrace. Pravdou je, že si takéto vybavenie môžete zaobstarať aj k vám domov. Vďaka tomu budete každú noc zaspávať s potrebnou oporou a užívať si vysoký komfort. Prečítajte si, čo presne je pre luxusné matrace charakteristické.

Prečo sa rozhodnúť pre luxusný matrac

Spánkom strávime tretinu nášho života. Vzhľadom k tomu sa oplatí premýšľať, na akom matraci spíme. Kvalitný matrac sa pozitívne podpíše na kvalite nášho spánku a rovnako tak nám poďakuje náš chrbát. Okrem toho je dôležité si pamätať, že každý matrac má svoju životnosť. A akonáhle doslúži, je na čase vymeniť ho za nový.

Kvalitný spánok je pre naše zdravie dôležitý.

Čo je charakteristické pre luxusné matrace

Pre luxusné matrace je spravidla charakteristických niekoľko vlastností. Poďme si ich predstaviť, aby ste o tomto vybavení získali lepšiu predstavu.

Kvalitné materiály vo všetkých vrstvách

Luxusné matrace sa často skladajú z niekoľkých vrstiev. Každá z týchto vrstiev pritom môže byť zhotovená z iného materiálu. Najčastejšie sa používa takzvaná PUR pena, studená pena a najrôznejšie prírodné materiály, napríklad kokosové vlákna alebo latex.

Kvalita týchto materiálov je pri luxusných matracoch na vysokej úrovni, čo sa podpisuje hlavne na pohodlí, ktoré poskytujú. Vďaka tejto vlastnosti zároveň matrace dosahujú dlhú životnosť.

Vysoké prevedenie

Vysoké matrace sú synonymom väčšieho pohodlia. Zároveň sa jedná o skvelú voľbu v prípade, že si chcete uľahčiť líhanie a následné vstávanie, čo ocenia najmä seniori. Vyšší matrac taktiež sľubuje komfort osobám s vyššou telesnou hmotnosťou.

Matrac navrhnutý na mieru

Kvalitný matrac sa často vyrába na mieru individuálnym potrebám daných klientov. To znamená, že sa zohľadní ich pohlavie, hmotnosť a preferovaná poloha pri spánku, prípadne zdravotné komplikácie. Výsledkom je matrac, ktorý perfektne spĺňa konkrétne požiadavky a zaisťuje ideálnu podporu pre vašu chrbticu i celé telo.

Luxusný dizajn

K luxusnému tovaru neodmysliteľne patrí prémiový dizajn. Tento faktor sa prejavuje aj v oblasti kvalitných matracov. Pri tých najlepších modeloch na trhu sa môžete tešiť na luxusný vzhľad, ktorý je možné si prispôsobiť podľa svojich individuálnych preferencií.

Ručná výroba

Častokrát sa stretnete aj s tým, že sa kvalitný matrac vyrába ručne s prihliadnutím na tradičné výrobné postupy. Každý takýto kúsok je do istej miery originál, ktorý bol zhotovený s tou najvyššou možnou starostlivosťou.

Na výbere kvalitného matraca si dajte záležať.

Luxusné matrace z ponuky Ferreti

Ak sa obzeráte po luxusnom matraci, pozrite si ponuku našej značky Ferreti. Jednotlivé matrace navrhujeme s využitím dlhoročných skúseností v oblasti zdravého spánku. Výsledkom sú špičkové matrace, ktoré zaujmú odolnými materiálmi, mimoriadnym pohodlím a starostlivým spracovaním. Aké konkrétne modely na vás v našej ponuke čakajú?

Tak napríklad mimoriadne vysoký matrac King v sebe spája sofistikovaný systém pružín, ktorý zmierňuje tlak medzi vašim telom a povrchom matraca. Vďaka tomu sa matrac v najvyššej možnej miere prispôsobí vášmu telu. Jadro je tvorené taštičkovými pružinami, ktoré vám pomôžu dosiahnuť jednoduchú a rýchlu zmenu spánkovej polohy. Samozrejmosťou je luxusný a elegantne vyzerajúci poťah.

Vybrať si môžete aj prírodný matrac Rayon s vrstvou vysokokvalitnej pamäťovej peny, ktorá umožňuje rovnomerné rozloženie váhy spiaceho po celom povrchu. Váš krk, chrbtica, ramená aj boky získajú potrebnú oporu a vy si užijete ničím nerušený spánok. Poťah matraca je navyše veľmi príjemný na dotyk.

Chybu rozhodne neurobíte ani s taštičkovým matracom Eleanor Hybrid. Ten kombinuje skvelé vlastnosti pamäťovej peny a taštičkových pružín, vďaka čomu sľubuje dokonalý komfort a vysokú podporu tela. Prednosťou je aj obsah prírodných materiálov.

Kvalitný spánok je dôležitý, aby sme dokázali naplno fungovať, lepšie sa sústrediť a vysporiadať sa s každodennými úlohami. Zorientujte sa v ponuke luxusných matracov a vyberte si taký, ktorý bude presne zodpovedať vašim potrebám.

Pre luxusné matrace je vhodné zvoliť aj luxusné postele, ktoré nájdete v showroome Le Chomat.

 

Autor ferreti

publikované 15. 7. 2022 o 14:13

POZRITE SI FILM Z VÝROBY

Výnimočnosť spája tradíciu ručnej výroby a dizajnu