Objavte výhody amerických postelí

Americké postele, ktoré nájdete aj pod názvom kontinentálne alebo boxspringové postele, sa vyznačujú unikátnou konštrukciou, vysokou ložnou plochou a tiež masívnym posteľovým čelom. Z akých častí sa kontinentálne postele skladajú a aké sú ich výhody? Objavte postele, ktoré sľubujú dokonalý spánok.

Niečo málo z histórie kontinentálnych postelí

Asi už správne tušíte, že americká posteľ nesie svoje pomenovanie po krajine, v ktorej bola prvýkrát vyrobená. Prvé boxspringové postele sa datujú už do 19. storočia, kedy odštartovala ich výroba v Severnej Amerike a odkiaľ sa rozšírili najskôr do anglicky hovoriacich krajín. V Českej republike sa tieto vysoké a komfortné postele objavili len nedávno, ale okamžite si získali obrovskú obľubu ľudí.

Čo sú americké alebo boxspringové postele?

Ako sme už načrtli v úvode, americké postele sa od klasických líšia niekoľkými hlavnými znakmi. Jedným z tých najzásadnejších je ich zloženie. Aké sú teda jednotlivé vrstvy týchto postelí?

Masivna konštrukcia

Začnime pekne od podlahy. Dôležitou súčasťou amerických postelí je masívna drevená konštrukcia, ktorá zaisťuje stabilitu, pevnosť a dlhú životnosť postele.

Spodný bonellový matrac

Ďalšou vrstvou je spodný matrac s bonellovými pružinami, ktoré sú vzájomne prepojené prídavnými špirálami. Každá z týchto pružín sa prispôsobí tlaku vášho tela. Vďaka pružinám je matrac pružný a priedušný.

Hlavní matrac

Čo by to bola za posteľ bez matraca? Americkej posteli, samozrejme, nechýba ani hlavný matrac, a to buď taštičkový, penový alebo prírodný. Matrac môže mať niekoľko zón, ktoré telu zaisťujú dokonalú oporu a správne rozloženie tlaku.

Topper

Teraz už sa dostávame k štvrtej vrstve, ktorou je topper alebo vrchný matrac. Topper ešte zvyšuje pocitový komfort počas spánku a zároveň chráni hlavný matrac. Vhodne zvolený topper eliminuje tlaky lôžka na plochy tela a znižuje svalové napätie, čím zlepšuje kvalitu spánku.

Dva matrace a praktická výška postele pre váš maximálny komfort.

Aké sú hlavné výhody amerických postelí?

Teraz už viete, čo sú to boxspringové postele a z akých častí sa skladajú, poďme si teda zhrnúť hlavné prednosti týchto postelí.

Dva matrace pre maximálny komfort

Pre väčšinu z nás je absolútne zásadné, aby bola posteľ synonymom pohodlia. A práve kontinentálne postele sú vyrábané s dôrazom na komfort. Zásluhu na tom majú hneď dva matrace, z ktorých je posteľ zložená. Matrace, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a skvele reagujú na telo aj pohyb počas noci.

Praktická výška

Jedným z hlavných rysov boxspringových postelí je skutočnosť, že sú vyššie ako klasické postele. Vďaka niekoľkým premysleným vrstvám môže ich výška dosahovať až 70 cm. Túto výšku ocenia nielen seniori a ľudia s problémami pohybového aparátu, ale aj všetci tí, ktorí chcú z postele pohodlne vstávať aj si do nej líhať.

Nádherný design

Ďalšou veľkou prednosťou boxspringových postelí je ich vzhľad, vďaka ktorému sa môžete aj vy u sebe doma každý večer cítiť ako v päťhviezdičkovom hoteli. Niektorí výrobcovia umožňujú prispôsobiť posteľ vašim predstavám. Vyberať tak môžete z nespočetného množstva kvalitných poťahových látok a zvoliť si môžete aj vzhľad nožičiek postele.

Praktické a estetické čelo

S dizajnom boxspringových postelí je nerozlučne spojené posteľové čelo. To má totiž zásadný vplyv na celkový vzhľad postele. Práve čelo je tým prvkom, ktorý z kontinentálnych postelí robí naozajstný dizajnový skvost.

Čelá môžu mať celý rad podôb. Sú dostupné v rôznych rozmeroch, tvaroch aj farebných prevedeniach. V posledných rokoch sa tešia veľkej obľube najmä čalúnené čelá, ktoré pôsobia veľmi luxusným dojmom. Súčasťou čalúnených čiel býva prešívanie, nity alebo ozdobné gombíky.

Prečo si čelo postele obľúbite?

Vzhľad nie je jediným dôvodom, prečo sú čelá postelí také obľúbené. Plnia aj praktickú funkciu. Fungujú totiž ako zábrana proti prievanu a ako opora. Obzvlášť si ich obľúbite, ak pred spaním radi čítate knihy.

Ako sa o čelo starať? Pri kvalitných posteliach sa na potiahnutie čiel používajú len materiály, ktoré sú odolné proti nečistotám, takže ich stačí z času na čas utrieť alebo povysávať vysávačom.

Dizajnové čelo americkej postele si obľúbi každý milovník luxusu.

Možnosť úložného priestoru

To, že sú americké postele vysoké, prináša ďalšiu výhodu, ktorou je možnosť veľkého úložného priestoru. Ten vám príde vhod, najmä ak máte veľa lôžkovín a nemáte ich kam schovať. Stretnúť sa môžete s vyklápacím mechanizmom z boku alebo od nôh. Niektoré luxusné americké postele ponúkajú aj úložný priestor ovládateľný pomocou elektrického ovládania.

Na čo si dať pri výbere americkej postele pozor?

Vzhľadom k tomu, že nie je nijako stanovené, aké postele môžu byť označované ako boxspringové alebo kontinentálne, môže sa vám stať, že narazíte na lacnejšie imitácie, ktoré však nie sú ani zďaleka také kvalitné ako pravé americké postele. Originálna boxspringová posteľ je vždy zložená minimálne z dvoch matracov, a síce spodného a nosného.

Americké postele Ferreti sú zárukou kvality

Ak túžite po luxusnej americkej posteli, nemali by vašej pozornosti uniknúť postele Ferreti. Postele, ktoré sú k dispozícii v piatich unikátnych dizajnoch, si vás získajú vysokou kvalitou, precíznym spracovaním a v neposlednom rade nádhernými čalúnenými čelami, ktoré vznikli vďaka hodinám práce tých najlepších čalúnnických majstrov.

V prípade, že sa rozhodnete pre posteľ Ferreti, môžete si vybrať z 13 druhov designových nožičiek a zo 114 látok vysokej kvality od svetovo uznávaných výrobcov. Na postele sa vzťahuje záruka 5 rokov.

Šesť druhov korpusov postele

Postele Ferreti vznikajú na mieru vašim predstavám. Ľubovoľne môžete kombinovať nielen matrace, čelá, nohy postele a poťahové látky, ale aj korpusy postelí. Vybrať si môžete hneď zo šiestich korpusov, z ktorých niektoré sa pýšia veľkým úložným priestorom. K dispozícii je aj korpus s funkciou plynulého polohovania hlavy a nôh pomocou zabudovaných elektromotorov s diaľkovým ovládaním.

Ak sa aj vy rozhodnete pre americkú posteľ, rozhodne nebudete ľutovať. Tešiť sa môžete na luxusný design a maximálny komfort.

Autor ferreti

publikované 29. 12. 2021 o 13:46

POZRITE SI FILM Z VÝROBY

Výnimočnosť spája tradíciu ručnej výroby a dizajnu